۳Dپنل

پنل سه بعدی متشکل از سه لایه است،شبکه ای از جنس فلز در دو طرف آن که از نوع مش و لایه میانی آن فوم پلی استایرن نسوز یا دیرسوز آن را تشکیل می دهند.

نحوه اتصال این سه لایه توسط مفتول جانبی (sher connector) است.

نوع اجرای این سیستم ها به این صورت است که ابتدا در کارخانه تولید ،ساخته و به محل کارگاه حمل می شوند و پس از نصب،طرفین آن بتن پاشی یا به اصطلاح شات گرید(shatcrete) می شود.

مزیت بزرگی که این سیستم نسبت به سیستم سنتی و قدیمی دارد این است که به صورت یکپارچه اجرا می شود بنابراین در هنگام حوادث طبیعی از خود به صورت یکپارچه واکنش نشان می دهد.از مزایای این سیستم می توان به سرعت اجرای بالا ،وزن کم،قیمت مناسب،عایق صدا و حرارت،ضد رطوبت،مقاوم در برابر زلزله و…،سهولت در نصب تاسیسات مکانیکی و الکتریکی اشاره کرد.

پنل های دیواری به دو نوع باربر و غیر باربر تقسیم بندی می شوند.پنل های دیواری باربر در فضاهایی و ساختمان هایی به کار می روند که فاقد اسکلت فلزی یا بتنی هستند.پنل های غیر باربر که کاربرد بیشتری دارند برای دیوار های خارجی و به طور کلی برای ساختمان های دارای اسکلت بتنی و یا فلزی به کار گرفته می شوند.از کاربردهای دیگر پنل های سه بعدی می توان به اجرای دکوراسیون داخلی و کاربرد تزیینی اشاره کرد که می توان در طرح ها و رنگ های مختلف تهیه کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

About Author

شاهین شیرین‌زاده

shahin.shirinzadeh7@gmail.com

npp™سئو شده توسط تیم مهندسی نوین پرداز پدیده
ViCWEB™ کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت آرشیت می‌باشد. طراحی و توسعه از