فنگشویی،میانبری برای رسیدن به آرامش

کاربرد صحیح رنگ ها و تلفیق آن ها در کنار یکدیگر،استفاده از المان های هوشمندانه در فضاهای درست،استفاده حداکثری از نور طبیعی،عدم استفاده از لوازم ناهمگون در کنار یکدیگر و… همه و همه تنها بخش کوچکی از دنیای بزرگ فنگشویی است.

در این مقطع زمانی که خانه ها روز به روز کوچکتر و فشار کاری فزاینده تر از قبل می شود نیاز به توجه هرچه بیشتر به این علم پررنگ تر از قبل شده است.

در این قسمت ما سعی داریم به صورت گزینش شده چند اشتباه رایج در چیدمان لوازم به صورت تصویری با هم مشاهده کنیم:

 

درتصویر فوق چند ایراد قابل مشاهده است.اگر تختخواب شما دارای پایه مشخص است سعی کنید که زیر تخت همیشه تمیز و مرتب باشد و از قرار دادن وسایل اضافی جدا خودداری کنید.در زیر تختخواب خود کمد یا کشو اضافه نکنید.زیر تخت شما محل عبور انرژی در طول شبانه روز است که شما با اشغال کردن این فضا از تبادل انرزی محیط جلوگیری می کنید.

تختخواب شما همیشه باید از قسمت بالا به دیوار تکیه داده شود و از فاصله انداختن بین تخت و دیوار پرهیز کنید.همچنین نباید بالای تخت(محل قرارگیری بالشت و سر)به پنجره تکیه داده شود زیرا باعث ایجاد حس پریشانی و استرس و عدم اطمینان در طول شب و به تبع آن خواب ناآرام میشود.

از قرار دادن لوازم صوت و تصویری مانند تلویزیون،لب تاپ و… در محیط اتاق خ.اب پرهیز کنید.محیط اتاق خواب محل آرامش است و استفاده از هرگونه وسیله ای که این آرامش را برهم بزند توصیه نمی شود.

استفاده از آینه برای ازدیاد انرژی است و آینه به دلیل خاصیت بازتابی که دارد انرزی را ساطع می کند.بنابراین در محیط اتاق خواب بایستی استفاده حداقلی از آن شود.جایگذاری آینه بسیار مهم است.آینه نباید دقیقا روبروی تخت باشد جوری که شما در هنگام استراحت تصویر خود را در آن ببینید.بهترین فضا برای تعبیه ی آینه جایی است که شما دید مستقیم به آن نداشته باشید.

 

 

نمونه اشتباه رایج در قرار دادن آینه در اتاق خواب در تصویر فوق قابل مشاهده است.قرار دادن آینه مقابل تخت خواب.

 

از قرار دادن آینه در مقابل راه پله خودداری کنید.حضور آینه در این فضا باعث ایجاد حس تشویش و عدم اطمینان شده و توصیه نمی شود.

 

 

یک اشتباه رایج دیگری که اغلب مرتکب می شوند این است دیوار اتاق خواب را با آلبوم خانوادگی اشتباه می گیرند و عکس هایی در ابعاد بزرگ را بر روی دیوار نصب میکنند که قابل قبول نیست.استفاده از تابلوهای مناظر طبیعی به صورت بسیار محدود عالی است.اگر به تمایل زیادی به استفاده از عکس خانوادگی دارید میتوانید یک یا نهایت دو عکس خانوادگی در ابعاد کوچک کنار تخت خود در کنار آباژور قرار دهید.

 

 

اینها همگی نمونه کوچکی بود از اشتباهات رایجی که ما در طول زندگی مرتکب آن می شویم بدون اینکه نسبت به آن آگاهی داشته باشیم.

شرکت آرشیت پارس ایرانیان این افتخار را دارد که در کنار خدمت رسانی در زمینه معماری،طراحی،اجرای دکوراسیون داخلی،بازسازی و… مشاوره فنگشویی را نیز به صورت حضوری و رایگان به مدت محدود انجام دهد.جهت هماهنگی و تعیین وقت با شماره های تماس ما در ارتباط باشید.

 

نویسنده: اشکان معصومعلیزاده

کارشناس معماری

 

npp™سئو شده توسط تیم مهندسی نوین پرداز پدیده
ViCWEB™ کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت آرشیت می‌باشد. طراحی و توسعه از